Song of Sunset
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Primul manga citit .

2 participanți

In jos

Primul manga citit .  Empty Primul manga citit .

Mesaj Scris de ﹃Toki Sam Apr 30, 2011 7:49 am

Bine . S-ar putea ca unii să nu-şi mai aducă aminte , dar să încercăm .
Cum indică şi titlul topicului , care a fost primul vostru manga pe care l-aţi citit ?
__

Al meu a fost . . . Kaikan Phrase . Nu e un manga pentru toţi copii xD .
M-a imporesionat acţiunea , să nu mai spun că am citit-o din cauză că nu am vrut să vizionez animeul ( ce avea o grafică foarte naşpa xD )
Mi-a plăcut de al doilea personaj principal al ecţiunii , Sakuya , ce în multe cazuri s-a dovedit salvatorul Ainei .
Puteţi să-ţ citiţi şi voi , sau să vizionaţi animeul , vi-l recomand . Dar vă şi spun că are scene mai obscente xD !


﹃Toki
﹃Toki
Gradul 3
Gradul 3

Mesaje : 34
Data de inscriere : 27/04/2011
Localizare : nowhere ﹃
Stare de spirit Stare de spirit : S i l l y ﹃ ~

Sus In jos

Primul manga citit .  Empty Re: Primul manga citit .

Mesaj Scris de Miwa Sam Apr 30, 2011 7:57 am

Unul din lucrurile urate de mine e perversitatea Mad .Grafica intradevar e naspa, dar Aina e draguta(n-am auzit de anime pana acum, dar am vazut poze pe net).

Sa revenim...Nu stiu sigur care a fost primul meu manga...cred ca Code Geass(nu tot, deoarece pe net am gasit numai 17 capitole).Pe atunci aveam un virus(de fapt mai multi), iar C era plin de dadea pe-afara, asa ca am optat pentru manga.Mi s-a parut interesant, plin de actiune(imi parea rau ca C.C. nu prea aparea si ca nu prea apare nici in anime).Ma gandeam toata ziua la manga.Dupa reparatie, am hotarat sa vad anime-ul, care nu mi s-a parut interesant-numai uneori.E destul de dezamagitor, dar nu pot spune ca nu-mi place-din contra.Un lucru care ma enerveaza e corpul lor lung si slab.
Va recomand mai degraba manga ca anime.
Miwa
Miwa
Admin
Admin

Mesaje : 216
Data de inscriere : 14/04/2011
Varsta : 25
Stare de spirit Stare de spirit : :)

https://live.forum-canada.com

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum