Song of Sunset
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Vampire Knight

5 participanți

In jos

Care e personajul vostru preferat?

Yuuki
 
Zero
 
Ichiru
 
Sizuka
 
Rima
 
Rido
 
Maria
 
Kaname
 
Aidou
 
Shiki
 
Kaien Cross
 
Juri
 
Takuma
 
Sayori
 
Kain
 
Ruka
 
Seiren
 
Ichijo
 
Kaito Takamiya
 
Toga Yagari
 
Haruka Kuran
 
Sara Shirabuki
 
Touma
 
 
 
Vezi rezultatele

Vampire Knight Empty Vampire Knight

Mesaj Scris de Miwa Vin Apr 15, 2011 10:26 am

Citez:

"E asa de frumos, m-a fermecat, dar, acum ca sunt mai mare-l-am descoperit prin clasa a III-a, a IV-a-pricep mai multe si o sa aduc cateva critici, pentru ca atunci nu-i gaseam niciun cusur.

Acum, de ce imi place:pai, grafica, ce sa mai zic, e super, si o face pe Yuuki super-draguta-Yuuki inseamna zapada-; apoi povestea-vampirii, unul din subiectele mele preferate-; personajele interesante si dezvaluirile socante-Kaname e fratele lui Yuuki?!!!!asta da!-; si mai sunt multe alte lucruri, cum ar fi openingurile si edingurile acelea frumoase-ador edingurile.

Crtitici:deci spune ca Yuuki e scarbita de relatia ei cu Kaname, atunci cand afla ca acesta e fratele ei, dar nu observ o relatie dezvoltata.Yuuki il place pe Kaname de la inceputul episoadelor, dar acesta nu-i acorda o atentie deosebita(nu ca nu i-ar acorda, din contra), dar nu sunt impreuna, nu si-a marturisit dragostea etc., asa ca nu e cinestie ce "relatie", ba aproape deloc.In sezonul doi da, pe la sfarsitul episoadelor o face iubita sa, dar doar vreo 3, 4 episoade, insa afla repede adevarul si "Ce relatie?"Al doilea lucru ar fi finalurile, care se pentruc prea rapid, mai ales luptele dintre personaje, care ar trebui sa fie mai detaliate.La sezonul I s-ar accepta finalui, daca la sezonul II lupta ar fi durat mai mult, nu una-doua Zero s-al distruga pe vampir si gata!

Cam atat, sper ca nu v-am suparat, dar in caz de asta, sa stiti ca animeul e super, foarte frumos, si criticile sunt numai doua, dar la care trebuie explicat mai mult, pe cand lucrurile pe care le admir sunt sute!!"

Si acum, finalul:

"E trist si nici nu ma asteptam!!!!Adica era structurat sa fie fericit, asa mi se parea, dar apoi totul s-a daramat!!Am fost distrusa-de obicei asa sunt la animeurile cu finaluri triste, care mi-au placut.Yuuki a spus "Voi astepta, Zero, voi astepta", iar Zero o mai vedea pe Yuuki in amintirile din trecut. Si Yuuki a plecat.
Ar fi frumos sa faca si un al treilea sezon, in care Zero si Yuuki sa fie impreuna, pentru ca sunt sortiti, asa cred, desi nu i-au facut asa.Voi ce credeti?"


Ultima editare efectuata de catre Miwa in Dum Apr 24, 2011 6:53 am, editata de 2 ori
Miwa
Miwa
Admin
Admin

Mesaje : 216
Data de inscriere : 14/04/2011
Varsta : 25
Stare de spirit Stare de spirit : :)

https://live.forum-canada.com

Sus In jos

Vampire Knight Empty Re: Vampire Knight

Mesaj Scris de RimaVampire Dum Apr 24, 2011 6:37 am

Ai dreptate sis yuuki si zero sunt potrvizi unul pentru altu dar nu se stie dar trebuie sa asteptam ca si acesti oameni care iau creiat le ia eva timp sa se gadneasca cum sa se intample itnelegi ? deci sa nu iti pierzi speranta in zero si yuuki


I love you I love you I love you I love you I love you
RimaVampire
RimaVampire
Scriitor
Scriitor

Mesaje : 25
Data de inscriere : 23/04/2011
Stare de spirit Stare de spirit : happy :P

Sus In jos

Vampire Knight Empty Re: Vampire Knight

Mesaj Scris de Miwa Dum Apr 24, 2011 6:42 am

Multumesc!Chiar m-ai ajutat.Astept cu nerabdare.Sper sa inteleaga fanii si sa le respecte dorinta.
Miwa
Miwa
Admin
Admin

Mesaje : 216
Data de inscriere : 14/04/2011
Varsta : 25
Stare de spirit Stare de spirit : :)

https://live.forum-canada.com

Sus In jos

Vampire Knight Empty Re: Vampire Knight

Mesaj Scris de Loly Dum Apr 24, 2011 9:43 am

Si mie mi-ar fi placut ca Yuuki sa ramana cu Zero .Dar poate in sezonul 3 ...daca o sa mai fie .

Loly
Loly
Gradul 6
Gradul 6

Mesaje : 111
Data de inscriere : 20/04/2011
Stare de spirit Stare de spirit : happy

Sus In jos

Vampire Knight Empty Re: Vampire Knight

Mesaj Scris de May Dum Apr 24, 2011 3:42 pm

Nu am nimic de adaugat sunt de acord cu voi fetelor.
May
May
Admin
Admin

Mesaje : 33
Data de inscriere : 21/04/2011
Stare de spirit Stare de spirit : Happy :))

Sus In jos

Vampire Knight Empty Re: Vampire Knight

Mesaj Scris de ﹃Toki Joi Apr 28, 2011 2:26 pm

Pff .
Un animeu foarte bun . L-am vizionat online şi asta în mai puţin de 4 zile , deoarece nu aveam răbdare ca într-o zi să urmăresc doar un episod sau două .
M-a atras grafica şi povestea . Şi coloana sonoră , opening-ul e grozav . Dacă-mi amintesc eu bine . . . Este o melodie a fraţilor On Off , or something like that . . .

Adevărat . Yuuki şi Zero ar fi făcut un cuplu foarte potrivit .
Finalul chiar mi-a displăcut , şi spre uimirea mea . . . l-am displăcut şi pe Kaname încă de la începutul animeului .

Un sezon 3 ar fi bine venit pentru fanii animeului . Pentru că sunt multe persoane ce cred acelaşi lucru în legătură cu Zero şi Yuuki .
﹃Toki
﹃Toki
Gradul 3
Gradul 3

Mesaje : 34
Data de inscriere : 27/04/2011
Localizare : nowhere ﹃
Stare de spirit Stare de spirit : S i l l y ﹃ ~

Sus In jos

Vampire Knight Empty Re: Vampire Knight

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum